Dlaczego estetyka jest tak ważna?

Produkując nasze bramy ogrodzenia i elementy do ogrodzeń, musimy dbać oczywiście o funkcjonalność oraz o ładny wygląd wszystkich produkowanych przez nas bram, ogrodzeń czy innych metalowych elementów. Dlaczego? Ponieważ chcemy, aby klienci dostawali tylko to, co najlepsze. Brama i zamki do bram, ogrodzenia panelowe czy balustrada w domu to nie tylko bezpieczeństwo, lecz również Twoja wizytówka.

Jeśli chcesz, aby wszystkie elementy ogrodzenia czy detale zamontowane przy bramie były wysokiej jakości i nadawały uroku posesji, nasza firma wykonuje ozdoby w dbałości o najmniejsze szczegóły. Sprawdź nasze rozety, groty do ogrodzeń, misternie wykute tralki balustradowe czy nawet daszki na słupki metalowe.

balustrada

Sprawdź także ogrodzenia posesyjne | automaty do bram | bramy wjazdowe skrzydłowe | balustrady stalowe

Estetyczne elementy kute do balustrad

Balustrada przy schodach bądź na tarasie nie tylko zapewnia nam bezpieczeństwo, lecz również powinna cieszyć oko właściciela. Dlatego też wszystkie tralki kute w naszych warsztatach są wykonane przede wszystkim solidnie, a także estetycznie, według wzoru wybranego przez klienta.

Tralki do balustrad mogą być wykonane z różnych materiałów i już samo to może powodować różne wrażenia estetyczne. Na przykład tralki metalowe do balustrad na dworze nadają się świetnie, a te drewniane warto zamontować w domu. Niezależnie jednak od wykorzystanego materiału, zawsze dbamy o jakość i estetykę. Tralki metalowe kute oraz te wykonane z drewna mogą stanowić niezwykłą ozdobę, a jednocześnie dawać domownikom bezpieczeństwo przy użytkowaniu schodów lub balkonu.

Warto dbać o estetykę balustrad, aby projekt wpasował się w charakter domu a nawet ogrodu. Dobrze by było, gdyby wszystkie metalowe elementy do siebie pasowały.

Akcesoria do bram przesuwnych i skrzydłowych

Fakt, nie każdy element bram musi być ozdobny. Niektórych po prostu nie widać, więc powinny one przede wszystkim spełniać swoją rolę. Na przykład zamknięcia do bram dwuskrzydłowych, zawiasy do bramy regulowane, zawias toczony lub elementy bramy przesuwnej (rolki prowadzące czy wozki do bram przesuwnych).

Odpowiednia brama prowadząca do posesji to wizytówka każdego domu. Dlatego też wszystkie elementy metalowe są starannie dobierane na etapie projektowania. Klienci często są na starcie zdecydowani, w jakim stylu chcą mieć utrzymaną bramę i na tej podstawie dobiera się wszystkie akcesoria do bram.

Aby wszystko wyglądało jak należy, należy dobrać odpowiedni zawias regulowany do bramy. Na przykład, kiedy zastanawiamy się nad tym, jakie zawiasy do bramy skrzydłowej chcemy wybrać, musimy wziąć pod uwagę parametry samej bramy oraz funkcjonalność. To oczywiste, że upiększające elementy do bram nie mogą wpływać na wygodę i bezpieczeństwo ich użytkowania. Dlatego też należy odpowiednio dobrać zawiasy do bramy skrzydłowej czy rolki do bramy przesuwnej, aby móc z niej korzystać w sposób bezpieczny.

Dlatego też zasuwy do bram dwuskrzydłowych czy innych rodzajów bram muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Jednak w dzisiejszych czasach, przy obecnej technologii, da się zrobić także zawiasy ozdobne kute. Na przykład zawiasy kute do bram drewnianych już stanowią interesujący kontrast w użytych materiałach.

Zobacz balustrady na balkon | bramy ogrodzeniowe przesuwne | automatyka do bram przesuwnych | ogrodzenia modułowe

balustrada ozdobna

Standardowe akcesoria do bram skrzydłowych

Przykładamy ogromną wagę do tego, aby wyprodukowana przez nas brama służyła klientom przez długi czas. Dlatego też wybieramy jedynie najlepsze części do bram przesuwnych czy skrzydłowych. Każda montowana przez nas na przykład rolka najazdowa do bramy przesuwnej czy zawias do bramy pochodzi od najlepszych producentów na rynku, więc mamy pewność, że chociażby stoper do bramy dwuskrzydłowej lub rolki do bram przesuwnych nigdy nie zawiodą naszych klientów.

Ozdobne elementy kute do ogrodzeń

Na rynku jest całkiem sporo propozycji, jeśli chodzi o ozdoby do bram czy ogrodzeń. Elementy ogrodzeniowe mogą być naprawdę bardzo ozdobne. Pamiętaj o tym, że cały czas są na widoku, więc możesz wykazać się niezwykłym gustem po to, aby ozdoby kute z metalu mogły zaskoczyć sąsiadów lub Twoich gości.

Na co możesz się zdecydować? Proponujemy na przykład rozety metalowe, groty do bram czy ozdobne kapturki na słupki ogrodzeniowe. Ponadto niektórzy decydują się na klasyczne kule stalowe, które wyglądają dobrze dosłownie na każdej bramie czy ogrodzeniu. Czy wiesz, że nawet zaślepki plastikowe mają na tym etapie znaczenie? Ponieważ to dzięki tego typu elementom nie widać mało estetycznych wykończeń, których nie da się uniknąć.

Rozety kute w metalu to delikatny i subtelny element dekoracyjny, a jednak znacznie wpływa na estetykę bramy. Podobnie zadziałają kule metalowe, które można zamontować na bramach i ogrodzeniach. Natomiast jeśli chcesz w jakiś sposób ozdobić zwykłe słupki od ogrodzenia, świetnie nadadzą się czapki na słupki ogrodzeniowe. Tego typu daszki ogrodzeniowe to estetyczny pomysł na zakończenia słupków. Same słupki metalowe lub betonowe mogą być estetyczne, o ile zostaną wykonane w solidny sposób. Odpowiednio zamontowane nakładki na słupki ogrodzeniowe wzmocnią ten efekt.

brama

Co jeszcze warto sprawdzić ogrodzenia ogrodowe | automatyka do bram skrzydłowych | bramy wjazdowe przesuwne | balustrada na schody

Ozdobne akcesoria do furtek

Jeśli mamy wybraną bramę, należy do niej dopasować rzecz jasna furtkę. Powinna ona zostać wykonana w takim samym stylu, jak brama. Wtedy będą stanowić komplet. Jednak i w przypadku furtki można dobrać ozdobne elementy. Kto powiedział, że klamki do furtek ogrodzeniowych muszą być nudne? Co prawda aktualnie praktycznie każdy montuje elektrozaczep do furtki, co nie zmienia faktu, że odpowiednia klamka wciąż jest koniecznym elementem. Tak więc zamek do furtki metalowej jest z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej może stanowić dekorację.

Klamki do furtki mogą mieć różną formę. Jedną z popularniejszych jest gałka do furtki. Może mieć ona różne fantazyjne kształty. Popularny jest również pochwyt do furtki, który także można wykuć w sposób dekoracyjny. Oczywiście najczęściej wybierana jest tradycyjna klamka do furtki – i ona może stanowić element ozdobny.

Zamek do furtki z kasetą musi być niezwykle solidnie wykonany, aby zapewniać bezpieczeństwo. Dobrze by było, gdyby kaseta do furtki była antywłamaniowa i nie dawała się szybko zniszczyć, również pod wpływem warunków atmosferycznych.

Pamiętaj o solidnym wykonaniu z dbałością o szczegóły!

Trwałe i funkcjonalne furtki, balustrady, bramy i panele ogrodzeniowe to podstawa. Nie tylko zamki do furtek muszą być odporne na pogodę – dotyczy to wszystkich elementów, które są na dworze! Czy to panel ogrodzeniowy, czy wózki do bram przesuwnych, zawiasy toczone, aż w końcu jedynie ozdoby – daszki na słupki ogrodzeniowe metalowe, groty do ogrodzenia, czy płaskownik ozdobny – wszystko musi być trwałe, czyli wykonane z najlepszych surowców.

Chcemy, aby ogrodzenia metalowe były jednocześnie bezpieczne, lecz również estetyczne (dlatego często wykorzystujemy takie elementy dekoracyjne, jak daszek na słupek ogrodzeniowy czy groty ogrodzeniowe). Ta zasada dotyczy zresztą wszystkich oferowanych przez nas usług. Kiedy samodzielnie tworzymy bramy, korzystamy jedynie z produktów dostarczanych przez najlepszych producentów – wszelkie nity ozdobne, kółka do bramy przesuwnej, zawiasy do bram skrzydłowych czy rygle do bram dwuskrzydłowych wybieramy z należytą starannością. Dlatego też kiedy wykonujemy ogrodzenia nowoczesne lub te klasyczne, wybieramy elementy, które oddają charakter projektu.

Sprawdź, z jaką dbałością o szczegóły wykonujemy projekty. Polecamy szczególnie, abyś sprawdził, jakie elementy kute galeria na naszej stronie lub mediach społecznościowych przedstawia.

ozdobny słupek

Przeczytaj o balustrada metalowa | automatyka do bram | płoty ogrodzenia | bramy wjazdowe przesuwne