66-460 Witnica, Białcz, ul. Leśna 2B
Mo-Fr: 07:00 - 20:00

Najwyższa jakość na wyciągnięcie ręki, dzięki Regulazaun

Na rynku automatyki do bram wjazdowych ( automatyka bram ) znajduje się wiele konkurencyjnych rozwiązań. Napęd dobiera się w zależności od potrzeb i oczekiwań, co do sposobu otwierania się bramy. Jednak najbardziej wydajne i opłacalne rozwiązanie to napęd elektromechaniczny, dzięki któremu to w rękach właściciela leży cała kontrola dostępu.

Automaty do bram do Państwa domu.

Tego typu napęd jest najwydajniejszy do bram niezbyt wielkich gabarytowo. Pozwala on na regulowanie spowolnienia oraz wyhamowania przed zatrzymaniem bramy, a także daje możliwość częściowego otwarcia bramy, umożliwiającego przejście pieszym. Jest to funkcja szczególnie przydatna dla właścicieli domów, ponieważ nie ma potrzeby otwierania bramy na oścież, żeby móc wpuścić na posesję wybrane osoby. Zdecydowanie największą cechą jest jego lekkość i pełna automatyka.

Na co dzień współpracujemy ze znanymi na całym świecie firmami produkującymi napędy do bram. Jeśli szukają Państwo napędu do swojej bramy garażowej, bramy przesuwnej lub też bramy skrzydłowej, na Regulazaun dostępny jest szeroki wybór napędów pasujących do różnego rodzaju bram

Napędy do bram marki SOMMER - Napędy do bram SOMMER

Firma SOMMER Antriebs - und Funktechnik GmbH, to wiodący producent zajmujący się dystrybucją na szeroką skalę wysokiej jakości napędów do różnego rodzaju bram dostosowanych na potrzeby automatyzacji budynków lub jego części.

SOMMER przywiązuje dużą wagę do jakości oferowanych przez siebie produktów oraz doskonałego serwisu. Towary wyprodukowane przez tego producenta są dystrybuowane wyłącznie za pośrednictwem specjalistycznych punktów sprzedaży. Eksport wynoszący około 80% pozwala tej firmie być międzynarodową konkurencją, ciesząc się mianem jednego z najlepszych dystrybutorów, przede wszystkim na rynku niemieckim, jak i na o wiele trudniejszych rynkach zagranicznych.

brama garażowe, bramy ogrodzeniowe, bramy wjazdowe skrzydłowe, brama przesuwna

Dzięki temu, że SOMMER posiada swoje centrum testowe i badawcze, znajduje się w ścisłej czołówce przedsiębiorstw, które stale inwestują duże ilości środków w badanie i rozwój. Właśnie dlatego w 2016 roku niemieckie stowarzyszenie Stifterverband für die Deutsche Wissenschaft e.V. wyróżniło firmę jako specjalistę w dziedzinie napędów do bram, certyfikatem jakości "Innowacyjni dzięki badaniom". Jest on przyznawany tylko i wyłącznie przedsiębiorstwom, które wykazują szczególne zaangażowanie na rzecz rozwoju i badań.

Oferujemy napędy do bram wjazdowych i zewnętrznych najwyższej jakości i trwałości. Mają one z pewnością to, czym powinien się charakteryzować naprawdę dobry napęd. Prosta obsługa, solidność oraz trwałość użytych materiałów, i co najważniejsze brak konieczności konserwacji to tylko niektóre z całej listy cech napędów sprzedawanych przez naszą firmę. Można je używać prywatnie jak i w przemyśle, ponieważ umożliwiają przemieszczanie bram o masie skrzydła do 1100 kilogramów i szerokości maksymalnie 7 metrów. Są również na tyle uniwersalne, że można je montować na obu skrzydłach bramy.

Marka ta oferuje kilka modeli napędów SOMMER Twist takich jak na przykład Twist 200, Twist 350, Twist UG, Twist XL. Zapewniają one przede wszystkim stałą ochronę oraz bezpieczeństwo dzięki kodowanemu systemowi radiowemu. Nawet w przypadku braku zasilania można ręcznie aktywować mechaniczne funkcję odblokowania awaryjnego, korzystając ze specjalnego kluczyka. Cały system jest energooszczędny i przyjazny środowisku, a także bardzo łatwo można go doposażyć w akcesoria takie jak fotokomórki mofb. Dzięki temu, że każdy szczegół jest przemyślany, napędy SOMMER są niezwykle łatwe w montażu.

Napędy do bram NICE automatyka, napędy nice

Kolejnym producentem, z którym nawiązaliśmy stałą współpracę, jest firma Nice. To międzynarodowa grupa, która od wielu lat jest uznawana za jednego ze światowych liderów w dziedzinie automatyki dla domu. W chwili obecnej ta firma posiada swoje oddziały na całym świecie, natomiast napędy Nice są dostępne w ponad 100 krajach. Podstawową polityką jest ciągły rozwój oraz kreatywny sposób działania. Ich główną strategią jest akwizycja nowych marek oraz umacnianie swojej wysokiej pozycji na rynku globalnym. W związku z tym oferują klientom coraz bardziej kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki domowej.

Obecnie Nice jest właścicielem 8 znanych marek takich jak King Gates czy też HySecurity Gate. Sama sprzedaż produktów takich jak napędy do bram garażowych, czy też napędy do bram przesuwnych odbywa się za pośrednictwem sieci sprzedaży i handlowych. Firma z Włoch od niemal 20 lat wyznacza standardy w branży automatyki domowej. Dzięki niej zwykły pilot do otwierania bramy stał się dawno zapomnianym gadżetem.

Napęd elektromechaniczny jest idealny do bram skrzydłowych. Dlaczego warto go wybrać? Przede wszystkim dlatego, że jest niezwykle funkcjonalny. Należy pamiętać, że aby odpowiednio dobrać model napędu trzeba zwrócić uwagę na długości skrzydła, wysokość skrzydeł bramy, rozmiar jej słupków, wymagany kąt otwarcia oraz intensywność pracy. Jeśli weźmiemy te wszystkie elementy pod uwagę nie powinno być problemów z jego prawidłowym działaniem.

ogrodzenia ogrodowe, panele ogrodzeniowe, ogrodzenia modułowe, ogrodzenia metalowe

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo napędy do bram dwuskrzydłowych, odpowiednio dostosowane w zależności od rozmiaru, ciężaru i częstości otwierania skrzydeł bramy. Oferowane przez nas napędy, to połączenie komfortu użytkowania z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz estetycznym wyglądem.

Do wyboru jest jeszcze kilka innych modeli. Nice Wingo w 4 wariantach (np. Wingo 2024 lub Wingo 3524) od firmy Nice będzie idealnym wyborem, jeśli poszukujemy funkcjonalnych, a za razem innowacyjnych napędów. Cechami Nice Wingo są przede wszystkim łatwy montaż na słupkach, wygodny mechanizm odblokowywania awaryjnego w przypadku braku zasilania, możliwość podłączenia lampy migającej i fotokomórki Nice oraz funkcja furtki, która umożliwia otworzenie tylko jednego skrzydła bez potrzeby otwierania całej bramy, dzięki niezależnej pracy każdego siłownika.

Dzięki rewolucyjnemu systemowi połączenia dwużyłowego Nice BLUEBUS otwieranie bram jest znacznie szybsze.

Kolejnym modelem, który możemy z czystym sercem polecić jest Nice Toona do bram o nieco dłuższych skrzydłach. Idealnie nadaje się do intensywnej pracy oraz jest odporny na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, dzięki obudowie z dwóch solidnych warstw aluminiowych pokrytych lakierem poliestrowym. Modele trzeciej generacji są niezawodne i bardzo cicho pracują dzięki nowemu rozmieszczeniu urządzeń wewnętrznych. Natomiast przekładnia z brązu umożliwia bezpieczne zamykanie i trwałość użytkowania.

Model Nice HYKE jest przeznaczony do montażu na bardzo szerokich słupkach. Cały mechanizm jest łatwy w użyciu i w pełni zautomatyzowany. Posiada 3 stopnie przełożenia: przekładnię ślimakową, parę kół zębatych oraz przekładnię satelitarną. W sumie daje to ogromny wyjściowy moment obrotowy. W dodatku zastosowane materiały są elastyczne. Łamane ramię, składające się z części prostej i wygiętej, ma regulowaną długość, co umożliwia zabudowę siłownika w ciasnym narożu posesji.

Natomiast do małych bram skrzydłowych wykonanych z drewna lub PCV, a także do furtek, polecamy napęd Nice Walky. Daje on możliwość montażu nawet w narożniku. Dzięki temu, że jest niezwykle szybki zamknięcie lub otwarcie bramy zajmuje zaledwie 7 sekund. Polecamy również opcję HI-SPEED, która umożliwia otwarcie bramy do 90° w zaledwie 10 sekund.

Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Rozwiązania proponowane przez nas są bardzo bezpieczne, a to wszystko przy naciśnięciu jednego przycisku. Wystarczy krótkie wciśnięcie, a brama garażowa lub wjazdowa otworzy się lub zamknie automatycznie.
W ofercie posiadamy napędy do bram przesuwnych i napędy do bram skrzydłowych. U nas zawsze znajdą Państwo odpowiedni napęd, ponieważ chcemy zapewnić odpowiedni komfort oraz wygodę.

Dzięki temu, że montowane przez nas napędy są już z wbudowaną wtyczką sieciową są bardzo łatwe w montażu. Wykwalifikowany instalator w zaledwie kilka chwil może przetestować i uruchomić napęd już na miejscu budowy i nie musi być elektrykiem. Jest to niezwykła oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ instalacja nie wymaga dodatkowego przeszkolenia. Dopiero na kolejnym etapie, gdy napęd został przetestowany, elektryk podłącza na stałe przewód zasilania.

Nasze napędy do bram skrzydłowych i przesuwnych są bardzo profesjonalne i mają wszystko czym powinny charakteryzować się najlepszy sprzęt na rynku.

Jak ważny jest wybór centrali sterującej?

Centrala sterująca jest to urządzenie, którego zadaniem jest nadzór pracy siłowników. Te nowsze modele łączą w sobie cechy dwóch generacji central sterujących, czyli tzw.”bluebusowych” oraz tych z tzw.”starszej generacji”. Dlatego, żeby Państwa brama garażowa mogła bez problemu funkcjonować, potrzebna jest dobra centrala sterująca. Nowe centrale posiadają dwa wyjścia silnikowe, standardowy zestaw wejść sterujących takich jak Otwórz, Zamknij, Krok po Kroku, a także terminal do bezpośredniego podłączenia krańcówek otwarcia i zamknięcia obu silników. Nowsze centrale sterujące mają również wyjście BlueBUS, które są świetną technologią, którą posługuje się automatyka Nice. Umożliwia to rozpoznanie urządzeń z linii BlueBus Nice, rozpoznanie zakresu ruchu każdego skrzydła bramy, a nawet istnieje możliwość samoczynnego zaprogramowania bram przesuwnych automatyka lub też bram garażowych automatyka.

Zestaw do bram w jednym kartonie.

Automatyka do bram skrzydłowych i przesuwnych posunęła się na przód, dlatego mogą Państwo dobrać do swojej bramy prawie niewidoczne napędy, które mieszczę się zaledwie w jednym, niedużym kartonie. Siłowniki elektromagnetyczne od firmy Nice zostały wyposażone w wiele ciekawych i zaawansowanych funkcji takich jak autoprogramowanie oraz autodiagnoza. Dzięki temu obsługa będzie znacznie łatwiejsza, a instalacja nie sprawi większych problemów. W pudełku otrzymują Państwo siłownik do samodzielnej instalacji, który dzięki trwałym metalowym częściom jest niezmiernie trwały i wytrzymały na niekorzystne warunki atmosferyczne. Napęd pozwoli na otwarcie bramy garażowej oraz uchylnej do ponad 3 m szerokości i wysokości ponad 2 m. Automat do bramy posiada funkcję, która w przypadku braku zasilania sprawi, że siłowniki do bram można bardzo łatwo wysprzęglić, żeby umożliwić ręczne otwarcie bramy. Mimo niewielkich rozmiarów, napęd może z powodzeniem funkcjonować nawet z największymi możliwymi bramami.

Dlaczego warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria?

Dzięki dodaniu kilku akcesoriów mogą Państwo zwiększyć wydajność swojego systemu automatyki. Bardzo wygodne jest to, że naszą automatykę można w każdym momencie rozbudować o dodatkowe elementy, jednocześnie zwiększając komfort użytkowania. Wśród najczęściej polecanych akcesoriów są lampy sygnalizacyjne z wbudowanymi antenami, uniwersalne radioodbiorniki zewnętrzne, wielokanałowe piloty akcesoria kompatybilne z instalacjami montowanymi przez naszą firmę. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest Era Flor, które wykorzystują kod dynamicznie zmienny, który zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Żadna ingerencja z zewnątrz nie będzie w stanie skopiować kodu użytkowego dzięki zabezpieczeniom używanym przez ten model pilota. Polecamy również fotokomórki z automatyczną synchronizacją, a także zamki elektromagnetyczne. Aby dowiedzieć się więcej o całej ofercie związanej z akcesoriami, zachęcamy do kontaktu z nami.

Automatyka do bram skrzydłowych polecana przez Regulazaun.

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe są obsługiwane przez inną automatykę niż bramy garażowe lub też przesuwne. Napęd do bram skrzydłowych jest specjalnie zaprojektowany i powinien mieć zwiększoną wydajność. Napędy do bram montowane przez naszą firmę posiadają wydajność aż do 30 cykli na godzinę, a dzięki aluminiowym odlewom korpusów, przekładnie mechaniczne są bardziej odporne na zwiększoną eksploatację. Dzięki przemyślanej konstrukcji otrzymują Państwo gwarancję wydajności przez długie lata, a zastosowane centrale sterujące umożliwiają wiele przydatnych funkcji jak na przykład czasowe zamykanie bramy, regulacja czułości na przeszkody, a jedna z zaawansowanych cech automatyki sprawia, że na styk bezpośrednio do centrali można bez problemu podłączyć domofony, a nawet wideodomofony. Potrzebują Państwo napędu do bramy dwuskrzydłowej? Regulazaun chętnie pomoże w wyborze i instalacji.

balustrady balkonowe, balustrady zewnętrzne, balustrady na schody, balustrady wewnętrzne

Automatyka do bram przesuwnych instalowana przez naszą firmę.

Oferujemy zestawy do automatyzacji Twojej bramy przesuwnej. Napędy do bram przesuwnych to nasza specjalność. Otrzymują Państwo wydajny siłownik cechujący się wydajnością aż 50 cykli na godzinę oraz odporny na ciężkie warunki atmosferyczne odlew z aluminium. Podczas instalacji używamy przekładni ślimakowej i układamy ją spiralnie, tak, żeby jej zęby mogły się stykać na całej długości, eliminując wszelkiego rodzaju luzy pomiędzy poszczególnymi elementami. Dzięki możliwości ręcznego wysprzęglenia dźwignią z indywidualnym kluczykiem zyskują Państwo gwarancje bezpieczeństwa. Dzięki dobrze dobranym parametrom, napęd do bramy może sprawić, że automatyka do bram przesuwnych o większych gabarytach nie stanowi największego problemu, nawet jeśli chodzi o większą długość skrzydła.

Współpraca z firmą Nice

Od wielu lat prowadzimy współpracę z firmą Nice, która produkuje wydajne napędy do bram przesuwnych oraz innowacyjne napędy do bram garażowych. Jednymi z najciekawszych i najczęściej wybieranych modeli przez naszych klientów są modele polecane do bram przesuwnych Nice Robus 600. Model Robus 600 to przede wszystkim praktyczny, wygodny i inteligentny, zaawansowany i bezpieczny napęd polecany przez naszą firmę. Do bramy przesuwnej warto zainteresować się modelami z serii Nice Rox Z kolei Nice Wingo oraz Nice HYKE to zdecydowani faworyci jeśli chodzi o napędy do bram skrzydłowych. Zarówno Nice Wingo jak i Nice HYKE montujemy do średnich bram o ciężarze do 200 kg. Oba modele idealnie się sprawdzają w każdych warunkach pogodowych. Nice HYKE posiada również ciekawą funkcję otwarcia skrzydła do 90° w zaledwie 10 sekund, dzięki siłownikom z funkcją HI-SPEED. Firma Nice produkuje również zaawansowane napędy do bram garażowych, z których nasi klienci są bardzo zadowoleni.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Doradzimy, pomożemy w wyborze i zainstalujemy nowy napęd w Państwa domu.